رساله ارشد معماری طراحی فرهنگسرای گرافیک با رویکرد معماری سبز
۲۶ام اردیبهشت ۱۳۹۷ صنایع

طراحی فرهنگسرای گرافیک با رویکرد معماری سبز

طراحی فرهنگسرای گرافیک با رویکرد معماری سبز

عنوان رساله : پایان نامه ارشد معماری طراحی فرهنگسرای گرافیک با رویکرد معماری سبز

فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )

مقدمه و چکیده ای بر رساله طراحی فرهنگسرای گرافیک با رویکرد معماری سبز

مقصود از پژوهش حاضر، طراحی معماری فرهنگسرای گرافیک با رویکرد معماری سبز در اردبیل می باشد .با توجه به اینکه فرهنگ مجموعه پیچیده ای است که در بر گیرنده ، دانستنیها ، اعتقادات ، هنرها و اخلاقیات ،قوانین ،عادات و هر گونه توانایی است که به وسیله انسان به عنوان عضو جامعه کسب می شود و فرهنگسرا مکانی است که در آن یک یا چند نهاد فرهنگی فعالیت دارند. در فرهنگسرا معمولا شرایطی  برای آموزش امور گوناگون فرهنگی و اجتماعی و همچنین آموزش پیشه ها و هنرهای گوناگون مانند نگارکری ،کوزه گری، گرافیک ،دوزندگی و …فراهم می گردد.

در این رساله با توجه به رسالت یک مجموعه فرهنگی و با در نظر گرفتن هنر و فرهنگ بومی منطقه نیاز دیدم برای ارتقاء سطح فرهنگی و رشد و بالندگی وجوه اجتماعی ، مردمان کشورم که از قدیم الایام از نظر فرهنگی بسیار غنی می باشندیک مجموعه فرهنگسرا طراحی نمایم و به بررسی مجموعه فرهنگسرا پرداخته ام وبا توجه به معنی گرافیک که ریشه در فرهنگ ما دارد و از آنجایی که هنر گرافیک قدمتش به چند قرن پیش بر می گردد.

طراح گرافیکی که با ابتکارات و اندیشه ایده را با قلم عشق بر در و دیوار ، سفال ،سرامیک ، چوب ، پارچه ،سنگ و کاغذ به نمایش می گذارد و از زمان دور تا به امروز در تفکر و دستیابی به راهکارهای جدید برای برقراری ارتباط و توسعه تبلیغات گام زده است من در این رساله سعی نموده ام از تمام این ویژگیها بهره کافی را ببرم و با توجه به اقلیم استان اردبیل و برای صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده از انرژی های تجدید پذیر را الزامی دانستم و برای این منظور از معماری سبز در طراحی مجموعه فرهنگسرای گرافیک استفاده نموده ام.

 

کلمات کلیدی: فرهنگسرای معماری، معماری سبز، مرکز آموزشی، طراحی معماری

فهرست و عناوین موجود در رساله طراحی فرهنگسرای گرافیک با رویکرد معماری سبز

فصل اول : کلیات طرح پژوهش

فصل دوم : تعاریف

فصل سوم : مبانی نظری و دیدگاه ها

فصل چهارم : بررسی نمونه های مشابه و تجزیه و تحلیل

فصل پنجم : استانداردها

فصل ششم : برنامه فیزیکی

فصل هفتم : تجزیه و تحلیل داده ها و بررسی سایت و محیط پیرامون آن

فصل هشتم : آلترناتیوها

فصل نهم : نقشه ها وتصاویر سه بعدی طرح

رساله معماری طراحی فرهنگسرای گرافیک با رویکرد معماری سبز “به عنوان کمک آموزشی و در راستای تکمیل مطالعات شما می باشد . لطفا از این پروژه به صورت مستقیم به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی استفاده ننمایید.

حجم فایل : ۴۱MB
فرمت فایل : WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحه : ۱۵۱


مطالب پیشنهادی